sobota, 20 grudnia 2014

"Kiedy moja siostra Śpi" - Barbara DelinskyTytuł: Kiedy moja siostra śpi
Autor: Barbara Delinsky
Rok wydania: 2012
Wydawnitwo: Świat Książki
Liczba stron: 352
Moja ocena: 7/10
Zdjęcie okładki: empik.com
To nie jest łatwa lektura. Jeśli szukasz miłego czytadła na weekend, to nie polecam tej książki. Ale jeśli masz ochotę na coś emocjonalnego, poruszającego, czegoś co pozostaje w pamięci na dłużej, to jest to książka, której szukasz. 
Opowiada ona o dość przeciętnej rodzinie. No może nie do końca... Główna bohaterka to Molly, dziewczyna żyjąca w cieniu starszej siostry, Robin - sławnej biegaczki, inspiracji dla wielu ludzi. Molly jest jedynie skromną ogrodniczką, starającą się spełnić oczekiwania matki o silnym charakterze. Jest jeszcze ojciec i syn - dwóch spokojnych i małomównych mężczyzn. Ich normalne życie przerwało tragiczne i niespodziewane wydarzenie. Robin podczas rutynowego treningu, na który powinna zabrać ją siostra, dostaje zawału serca. Odnajduje ją, dopiero po jakimś czasie, młody mężczyzna. Biegaczka nie odzyskuje przytomności. Molly wini się za to, że nie pojechała na trening z siostrą. Gdyby odpowiednio wcześnie zareagowała, możliwe, że Robin nie byłaby teraz w takim stanie. Matka także obwinia za to młodszą córkę. Po wypadku już nic nie jest takie samo. Okazuje się, że Robin miała swoje tajemnice. Matka także ma coś na sumieniu. Rodzina zostaje poddana bardzo ciężkiej próbie.  
Książka porusza wiele trudnych tematów. Spotykamy się w niej z chorobą, stratą, konfliktami rodzinnymi, brakiem zaufania, cierpieniem i wieloma innymi bolesnymi sprawami. Polecam się z nią zapoznać, skłoni was do chwili refleksji.

Miłego czytania,
ZaczytanaAnia


"Przestań zastanawiać się nad tym, co mogło się wydarzyć i zaakceptuj to, co przynosi ze sobą życie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz