poniedziałek, 15 grudnia 2014

"Rywalki" - Kiera Cass


Tytuł: Rywalki
Autor: Kiera Cass
Rok wydania: 2014
Seria: Selekcja #1
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 336
Moja ocena: 9/10
Zdjęcie okładki: empik.com

Pierwsza książka na blogu... Jeszcze nie do końca wiem w jakiej formie chciałabym do was pisać. Od razu mówię, że posty nie będą pojawiać się regularnie. Wiadomo - nie zawsze mam czas. 

Ale do rzeczy: "Rywalki" mnie oczarowały! Książkę pochłonęłam z zapartym tchem w 1 dzień! Zainteresowałam się nimi głównie ze względu na antyutopijny wątek. Ostatnio mam jakąś obsesje na punkcie złej przyszłości. Wiecie atmosfera w stylu Igrzysk Śmierci, Niezgodnej itp. (o nich także kiedyś postaram się napisać). W "Rywalkach" występuje coś w rodzaju podziału na frakcje. Grupa społeczna nr 1 to rodzina królewska, a 8 to żebracy i bezdomni. Główna bohaterka - America jest w 5. Państwo w którym meszka - Illea,  powstało na gruzach Stanów Zjednoczonych. Obecnie sprawuje tam rządy król. Jego syn Maxon stał się pełnoletni, więc rozpoczął się nabór młodych i pięknych pretendentek na jego przyszłą żonę. Zostanie ona wybrana z pośród dziewczyn z wszystkich grup społecznych. Zgadnijcie czy Ami weźmie w nich udział... ;) Fabuła niby przewidywalna, a jednak bardzo wciągająca. Jeśli lubisz czytać o romantycznej miłości, czarujących mężczyznach i nietuzinkowych dziewczynach to książka właśnie dla ciebie! Naprawdę polecam. Powiem Wam jeszcze, że dzień po przeczytaniu pobiegłam do księgarni po drugą część i zaczęłam ją już czytać, mimo że w kolejce kupionych i nieprzeczytanych mam jeszcze sporo pozycji. Może niedługo też coś o niej napiszę. Dzisiaj krótko, ale mam nadzieję, że w przyszłości bardziej się rozpiszę.
Miłego czytania!
ZaczytanaAnia

"Potem zniknął w nocy. I ponieważ ten kraj jest, jaki jest, z powodu tych wszystkich reguł, które trzymały nas w ukryciu, nie mogłam nawet za nim zawołać. Nie mogłam mu powiedzieć, że go kocham. Ostatni raz."


PS: Ta okładka jest prześliczna, prawda? Chcę taką sukienkę! ;)

1 komentarz:

  1. Świetna recenzja! Poluję na całą serię w przystępnej cenie :D
    https://wroclawianka-czyta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń